Reklama

Reklama

Zmarł "księgowy z Auschwitz". Miał 96 lat

Były esesman Oskar Groening zmarł w wieku 96 lat w szpitalu - informuje Deutsche Welle. W 2015 r. został skazany na cztery lata więzienia za współudział w zabójstwie 300 tys. osób.

Byłemu esesmanowi znanemu jako "księgowy z Auschwitz" groził pobyt w więzieniu po tym, jak w grudniu sąd uznał jego stan zdrowia za wystarczająco dobry do odbycia kary. 

Przedtem Groening odwoływał się od wyroku sprzed trzech lat, jednak sąd odrzucił jego skargę. Po tym, jak w 2014 r. stanął na ławie oskarżonych, Groening przyznał się do zarzucanego mu współudziału w mordowaniu więźniów. Zaczął mówić o swoich czynach, by zadać kłam tym, którzy negowali Holocaust. 

Prokuratura zamierzała wkrótce przysłać mu wezwanie do stawienia się do zakładu karnego.

Reklama


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy