Reklama

Reklama

Zamachowiec z Berlina chciał porwać inną ciężarówkę

Jak donosi dziennik "Die Welt", sprawca zamachu na jarmark świąteczny w Berlinie miał próbować przed atakiem kradzieży innego tira.

Z doniesień medialnych wynika, że kilka dni przed zamachem w Berlinie Anis Amri był obserwowany przy próbie kradzieży ciężarówki. Nie był to tir polskiego przewoźnika, którym 19 grudnia 2016 Amri dokonał zamachu na berlińskim kiermaszu bożonarodzeniowym.

Federalny Urząd Kryminalny (BKA) sprawdza właśnie informacje przekazane przez świadka, który twierdzi, że widział zamachowca. Informację tę podał dziennik "Die Welt", powołując się na oficjalne źródła policyjne. BKA odmówił komentowania tej informacji, wskazując na trwające dochodzenie.

Reklama

Świadek miał zaobserwować, jak mężczyzna łudząco podobny do Amisa Amriego tydzień przed zamachem na berliński jarmark świąteczny włamuje się do kabiny kierowcy stojącego na uboczu tira.

Amis Amri dopiero tydzień później uprowadził ciężarówkę przewoźnika spod Szczecina i wjechał w tłum na jarmarku, zabijając 12 osób i raniąc dziesiątki innych.

afpd/ Barbara Cöllen

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy