Reklama

Reklama

​Strzały na bar z sziszą w Stuttgarcie

Napastnik z Hanau celowo wybrał lokale z sziszą, aby zabić w nich osoby o imigranckim pochodzeniu. Strzały padły także w Stuttgarcie. Trwa dochodzenie.

Według informacji policji w Stuttgarcie padły strzały na dwa okna budynku, w którym znajduje się m.in. bar z sziszą. Sprawca lub sprawcy strzelali w okno przy wejściu i okno zamkniętego baru. W przypadku tego drugiego pocisk przebił szybę.

Nikt nie został ranny - informuje dział prasowy policji w Stuttgarcie. Specjaliści policji kryminalnej i eksperci od broni palnej zabezpieczyli ślady.

Niejasny motyw

Dochodzenie przejęły urzędy bezpieczeństwa państwa. Na razie niejasny jest motyw czynu.

Nie wiadomo też, kiedy dokładnie padły strzały. Pracownik baru z sziszą zauważył uszkodzone okno w sobotę po południu (22.02.2020) i wezwał policję. Śledczy zakładają, że w momencie popełnienia przestępstwa nikogo nie było w budynku.

Reklama

Ataki w Hanau

W środę wieczorem (19.02.2020) 43-letni Niemiec w Hanau w pobliżu Frankfurtu nad Menem zastrzelił w lokalach z sziszą dziewięć osób. Potem zabił swoją matkę i popełnił samobójstwo. Według dotychczasowych informacji sprawca działał "z głęboko rasistowskich pobudek" i był psychicznie chory.

Dzisiaj po południu w Hanau odbędzie się pochód żałobny upamiętniający ofiary ataku. Organizatorzy spodziewają się ok. 3 tys. uczestników.

W sobotę (22.02.2020) w podobnym marszu uczestniczyło ok. 6 tys. osób.

(afp, dpa)/dom

Redakcja Polska Deutsche Welle

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje