Reklama

Sondaż: Martin Schulz niewiarygodny

Ostatnie badanie preferencji wyborczych SonntagsTrend wskazuje na niski poziom wiarygodności Martina Schulza - kandydata socjaldemokratów na kanclerza - wśród wyborców.

Badanie "SonntagsTrend" przeprowadzone przez instytut Emnid dla "Bild am Sonntag" (BaS) wskazuje po raz pierwszy na odwrócenie pozytywnego trendu dla SPD po mianowaniu Martina Schulza kandydatem socjaldemokratów na kanclerza. Na socjaldemokratów zagłosowałoby 32 proc. wyborców, czyli tyle samo co na blok partii chadeckich CDU/CSU. Wynik chadeków pozostał bez zmian.

Czy oznacza to koniec tzw. efektu Schulza? Większość ankietowanych przez instytut Emnid nie zakłada, że Martin Schulz zwycięży w jesiennych wyborach i zastąpi Angelę Merkel - 50 procent wyborców wątpi w to, 36 proc. jest przekonanych o zwycięstwie kandydata SPD. 

Reklama

Większość uczestników sondażu nie wierzy też zapowiedziom kandydata socjaldemokratów na kanclerza, że zatroszczy się on w sposób szczególny o "ciężko pracujących ludzi". 57 procent uważa, że Schulz jest "niewiarygodny", 36 proc. uważa go za "wiarygodnego" polityka.

W opublikowanym przez hamburski "Spiegel Online" na początku ub. tygodnia sondażu "WahlTrend" poparcie dla socjaldemokratów wśród wyborców utrzymywało się na tym samym poziomie, podczas gdy odrobinę wzrosło poparcie dla niemieckich chadeków.

dpa / Barbara Cöllen, Redakcja Polska Deutsche WelleDeutsche Welle
Dowiedz się więcej na temat: Martin Schulz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy