Reklama

Prezydent Niemiec: Europa przeżyła noc grozy

​Prezydent Niemiec Joachim Gauck wyraził Francji głębokie współczucie i solidarność. Jednocześnie wezwał do zdecydowanej obrony demokracji."Europa przeżyła noc grozy i znowu niewinnymi ofiarami są Francuzi", powiedział w sobotę w Berlinie prezydent Niemiec Joachim Gauck. Kierując do społeczeństwa Francji słowa głębokiego współczucia i solidarności, wezwał jednocześnie do obrony europejskich wartości.

Wolność i europejskie wartości wielokrotnie były atakowane w historii przez "potężnych wrogów", mimo to Europa jest "bastionem demokracji i praw człowieka". Także brutalne ataki islamskich terrorystów nie są w stanie tego zmienić, zaznaczył Gauck.

Potępiając zamachy w Paryżu prezydent Niemiec wezwał do zdecydowania i gotowości w walce z terroryzmem i w obronie wartości, które "nasi francuscy przyjaciele na stałe wnieśli do politycznego życia Europy: Liberté, Egalité, Fraternité".

Celem zamachów było "serce Francji, miniona noc głęboko nami wstrząsnęła". Niemcy są pogrążeni w smutku razem z rodzinami zabitych, podkreślił Joachim Gauck, ale "ostatnie słowo nie będzie należało do terrorystów".

afp, dpa / Elżbieta Stasik/Redakcja Polska Deutsche Welle

Reklama

Deutsche Welle

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy