Reklama

Reklama

Polka porwana w Niemczech została uwolniona

Po trwających tydzień poszukiwaniach Polka, którą porwano w Niemczech, została odnaleziona na terenie Francji i uwolniona.

Prokuratura w Stuttgarcie poinformowała we wtorek wieczorem, 11 czerwca, że 47-letnia opiekunka została uwolniona, a jej porywacze aresztowani. Stan zdrowia kobiety jest dobry - podały władze.

"Po intensywnych poszukiwaniach policja francuska zlokalizowała miejsce pobytu porywaczy i ich ofiary" - czytamy w komunikacie prokuratury i policji. W akcji uczestniczyli policjanci z Francji i Niemiec.

47-latka została uprowadzona w poniedziałek, 3 czerwca, w miejscowości Aspach koło Stuttgartu. Kobietę wywieziono samochodem kempingowym w kierunku Francji. Policja zatrzymała byłego partnera porwanej - 51-letniego Macieja I. oraz jego kolegę z pracy - 23-letniego Krzyszofa T.

Reklama

W ostatnich dniach porywacze i ich ofiara przemieszczali się na piechotę. Porzucony pojazd znaleziono koło Strasburga, w odosobnionym miejscu w lesie. Policja znalazła tam dowody wskazujące na zastosowanie przemocy.

Z toku śledztwa wynika, że kobieta w poniedziałek o godz. 13:30 wyszła z pracy w Asbach, a następnie około godz. 14:00 została siłą zaciągnięta do kampera i wywieziona. O zdarzeniu poinformowali krewni osoby, którą opiekowała się Polka.

Jak pisze "Frankfurter Allgemeine Zeitung", główny sprawca porwania uważany jest za osobę zdolną do stosowania przemocy. Policja od początku przypuszczała, że sprawca działał z powodu urażonej dumy. Para ma dwoje wspólnych dzieci.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy