Reklama

Reklama

Polak pierwszym oskarżonym po zamieszkach na G20 w Hamburgu

​Miesiąc po rozruchach towarzyszących szczytowi G20 w Hamburgu prokuratura wniosła pierwszy akt oskarżenia. Przed sądem stanie mężczyzna z Polski.

- Proces przeciwko domniemanemu sprawcy ma się rozpocząć 29 sierpnia - poinformował we wtorek prokurator Carsten Rinio. Wcześniej doniósł o tym dziennik "Hamburger Abendblatt".

Obok 24-letniego Polaka w areszcie śledczym przebywa jeszcze szereg innych podejrzanych z zagranicy. Rinio nie chciał jednak podawać szczegółów. Wiadomo tylko, że w związku z ostrymi rozruchami, jakie towarzyszyły szczytowi państw grupy G20, policja zatrzymała oprócz Niemców obywateli Austrii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Rosji, Szwajcarii i Włoch.

Naruszenie ustaw o broni i zgromadzeniach

Według informacji prokuratora, aresztowany Polak został zatrzymany 8 lipca w dzielnicy Hamburga Neustadt. Funkcjonariusze policji znaleźli przy nim między innymi race, broń gazową i przypuszczalną amunicję do procy. 

Reklama

Mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem rejonowym w Hamburgu za naruszenie ustawy o broni i amunicji oraz ustawy o zgromadzeniach.

DPA/Elżbieta Stasik/Redakcja Polska Deutsche Welle

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy