Reklama

Reklama

Niemcy: Sześciolatkowie pomogli policji. Narysowali wypadek

Dwoje pierwszoklasistów pomogło policji z Hamm, poszukującej sprawczyni wypadku. Ich rysunki wypadku oraz portret pamięciowy trafiły do akt śledztwa.

Dwoje sześciolatków było w drodze do szkoły świadkami wypadku drogowego. Zauważyli samochód osobowy, który podczas zmiany kierunku jazdy uderzył w słupek odgradzający jezdnię. Siedząca za kierownicą kobieta "z krótkimi blond włosami" nie zatroszczyła się o wyrządzone szkody i pojechała dalej.

Bardzo ważne rysunki

Reklama

Dzieci najpierw opowiedziały o tym swojej nauczycielce, a następnie wezwanym przez nią funkcjonariuszom policji. Sześciolatkowie przekazali im swoje rysunki przedstawiające okoliczności wypadku oraz portret pamięciowy sprawczyni.

Jak poinformował rzecznik policji w Hamm, sporządzone przez pierwszoklasistów rysunki zostały włączone do akt śledztwa. Policja opublikowała je także na swoim profilu na Facebooku.

Jeden z internautów, który je tam obejrzał, napisał: "Wspaniałe dzieciaki, postąpiły tak, jak należało". Inny skomentował to wydarzenie słowami: "Wygląda na to, że nowy narybek czeka już w blokach startowych".

(DPA/jak)

Redakcja Polska Deutsche Welle

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne