Reklama

Reklama

Kolejny atak na Żyda w Berlinie

Po głośnym ataku na rabina pod koniec lipca, w Berlinie doszło ponownie do antysemickiego incydentu. 55-letni Żyd zaatakowany został na ulicy przez niezidentyfikowanego mężczyznę.

Do zajścia doszło we wtorek, 13 sierpnia, w berlińskiej dzielnicy Charlottenburg. 

Reklama

Według zeznań ofiary, podążało za nim dwóch niezidentyfikowanych mężczyzn, z których jeden go zaatakował i przewrócił. Następnie obaj uciekli. 

Policja jest przekonana, że atak miał podłoże antysemickie, ponieważ ze względu na ubiór ofiara była rozpoznawalna jako Żyd. Śledztwo przejął berliński Urząd Ochrony Państwa,  odpowiedzialny za ściganie przestępstw z nienawiści i na tle politycznym.

W tej samej dzielnicy pod koniec lipca dwóch mężczyzn zaatakowało werbalnie i opluło rabina, który spacerował ze swoimi dziećmi. Sprawa wywołała oburzenie w całych Niemczech. W wiecu solidarności z rabinem wziął udział m.in. szef niemieckiego MSZ Heiko Maas, który wezwał do zdecydowanej walki z antysemityzmem w Niemczech.

DPA/du

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne