Reklama

Reklama

"Deutsche Welle": Niebezpieczna aura. To wina niżu "Fabian"

Niż "Fabian" niesie ze sobą porywisty wiatr, deszcz i śnieg z deszczem. Meteorolodzy ostrzegają.

Niż atmosferyczny "Fabian" niesie ze sobą niebezpieczną pogodę. W sobotę czeka nas ochłodzenie, opady deszczu, a nawet deszczu ze śniegiem - podaje niemiecki portal meteorologiczny Wetter.de.

Chodzi nie tylko o nieprzyjemne opady. Meteorolodzy ostrzegają przed wichurami, które mogą wyrządzić poważne szkody- łamać drzewa, uszkadzać dachy, prowadzić do utrudnień w ruchu drogowym i kolejowym.

Na szczytach w górach Harz w środkowych Niemczech - Brocken i Fichtelberg - mają one osiągnąć 115 km/h i powodować zaspy śnieżne.

Uwaga na wybrzeżach

Niebezpieczne warunki panować będą także na wybrzeżach. Nad morzach Bałtyckim i Północnym wystąpią bardzo silne burze. Na Bałtyku podmuchy wiatru mają osiągać 60-90 km/h, a miejscami nawet ponad 100 km/h.

Reklama

Stosunkowo spokojnie będzie tylko na obszarze od Nadrenii-Palatynatu do Badenii-Wirtembergii.

Temperatury spadną

W niedzielę będzie już spokojniej, choć silne podmuchy wiatru utrzymają się w górach Harzu, Rudawach i w wyższych partiach Lasu Bawarskiego.

W Alpach i na południu kraju pokaże się słońce, a dzień powinien minąć bez opadów - czytamy na Wetter.de. Będzie jednak o wiele chłodniej. W pasmach górskich o średniej wysokości, takich jak Schwarzwald, Taunus czy Las Turyński, meteorolodzy przewidują długotrwały mróz.

Tylko na wybrzeżach i w Nadrenii termometry wskażą ok. 6-7 stopni Celsjusza, na pozostałym obszarze od 2 do 5 stopni.

"Fabian" jest pierwszym i ostatnim w tym roku niżem o męskim imieniu. W 2020 r. meteorolodzy będą nadawać niżom żeńskie imiona, a wyżom męskie.

wetter.de/dom

Redakcja Polska Deutsche Welle

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje