Reklama

Reklama

Były kanclerz Niemiec trafił do szpitala. Stan ciężki

Jak donoszą niemieckie media były kanclerz RFN Helmut Kohl po operacji jelit od trzech tygodni leży na oddziale intensywnej opieki medycznej (OIOM).

Były kanclerz RFN Helmut Kohl poddał się operacji jelit w klinice uniwersyteckiej w Heidelbergu. Po operacji przez długi czas nie odzyskiwał przytomności, dlatego znajduje się na oddziale intensywnej opieki medycznej - podało czasopismo "Bunte" na swoim portalu.

Reklama

"Bunte" powołuje się przy tym na informacje z najbliższego otoczenia byłego kanclerza. Wiadomości o pobycie Helmuta Kohl na OIOM nie potwierdziły jak dotąd ani źródła rządowe, ani partyjne. Rzecznik kliniki w Heidelbergu odmówił wypowiedzi zasłaniając się tajemnicą lekarską.

Od dłuższego czasu wiadomo, że 85-letni Kohl jest bardzo schorowany. Dopiero na początku maja przeszedł operację wstawienia sztucznego stawu biodrowego.

Chrześcijański demokrata Kohl był kanclerzem w latach 1982-1998. Uważany jest za "ojca" zjednoczenia Niemiec oraz jednego z głównych architektów wspólnej europejskiej waluty. W latach dziewięćdziesiątych wspierał aktywnie aspiracje Polski do członkostwa w NATO oraz Unii Europejskiej. Za jego kadencji podpisany został także traktat o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy, który stał się kamieniem węgielnym dzisiejszych relacji polsko-niemieckich.

Bartosz Dudek / Redakcja Polska Deutsche Welle

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje