Reklama

Reklama

Ataki na kobiety w Kolonii: Tylko sześciu skazanych

Ponad 1200 zgłoszeń i tylko sześciu skazanych - to dotychczasowy bilans ekscesów sylwestrowej nocy w Kolonii.

Od masowych napaści na kobiety w okolicy dworca głównego i katedry w Kolonii minęło prawie 11 miesięcy. W sylwestrową noc grupy mężczyzn (głównie imigrantów z Afryki Północnej) osaczały kobiety, napastowały je i okradały. Policja nie była w stanie opanować sytuacji.

Sukcesu nie odnotował też dotychczas wymiar sprawiedliwości. Chociaż w związku z ekscesami przyjęto 1205 zgłoszeń o popełnieniu przestępstwa, do tej pory zapadło tylko sześć wyroków w tej sprawie - poinformowało ministerstwo spraw wewnętrznych. Wiele z postępowań musiało zostać zawieszonych, bo policji nie udało się wykryć sprawców.

Reklama

Tylko sześciu mężczyzn koloński sąd skazał na kary pozbawienia wolności od 6 miesięcy do roku i 9 miesięcy. Większość z nich w zawieszeniu. Jeden wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

Prawie połowa zgłoszeń o popełnieniu przestępstwa, które dotarły do kolońskiej policji, dotyczyła molestowania seksualnego.

dpa / Katarzyna Domagała

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy