Reklama

Reklama

65-latka z Berlina spodziewa się czworaczków

65-letnia nauczycielka z Berlina spodziewa się czworaczków. Ma już 13 dzieci.

65-letnia nauczycielka jednej ze szkół podstawowych w Berlinie jest w ciąży i spodziewa się czworaczków. Annegret R. ma już 13 dzieci i 7 wnuków. Za granicą kilkakrotnie poddawała się zapłodneniu in vitro przez implantację materiału z banku nasienia i komórek jajowych.

Ostatnie dziecko w wieku 56 lat

Pierwsze informacje o tym niecodziennym macierzyństwie podał tabloid "Bild am Sonntag" i telewizja RTL w magazynie "Extra", który będzie towarzyszył kobiecie przez najbliższe miesiące.

Jak do tej pory ciąża przebiega bez komplikacji; obecnie kobieta jest w 21. tygodniu ciąży.

Na krytykę z powodu tak późnego mecierzyństwa Annegret R. odpowiedziała w programie telewizji RTL: - Uważam, że każdy ma prawo do osobistej decyzji. Jej ostatnie, 13. dziecko przyszło na świat w 2005 r.

Reklama

Jeżeli ciąża będzie przebiegać bez komplikacji i dzieci przyjdą na świat, kiedy osiągną pełnoletniość ich matka będzie po 80-tce. Byłaby najstarszą matką czworaczków na świecie - zaznacza tabloid "Bild". Jak powiedziała w rozmowie z gazetą 65-latka, niczego się nie obawia. - Robię tak, jak uważam za stosowne.

In vitro a potem szok

Wszystko wskazuje na to, że dzieci nie przyjdą na świat przez naturalny poród - jest to bowiem w tym przypadku niemożliwe. Annegret R. w ubiegłych latach już kilkakrotnie poddawała się sztucznemu zapłodnieniu, korzystając z materiału z banku nasienia i komórek jajowych.

Ostatni zabieg zapłodnienia czterech komórek jajowych powiódł się i wszystkie cztery zarodki ku zaskoczeniu kobiety rozwijały się prawidłowo. - Oczywiście, że był to dla mnie szok. Po tym, jak lekarz stwierdził, że są to cztery zarodki, musiałam się poważnie zastanowić - powiedziała gazecie "Bild".

O Annegret R. było głośno w prasie już przed kilkoma laty. W roku 2005 na świat przyszła przez naturalny poród jej córka Lelia, która obecnie ma 9 lat. Najstarsza córka z 13 dzieci ma 44 lata. Dzieci pochodzą od 5 ojców. Annegret R. ze Spandau pracowała jako nauczycielka języka angielskiego i rosyjskiego; teraz szykuje się do przejścia na emeryturę.

dpa /Małgorzata Matzke, Redakcja Polska Deutsche WelleReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje