Reklama

Zmiana czasu na letni już niedługo. Kiedy przestawiamy zegarki?

Kiedy nastąpi zmiana czasu na letni w 2022 roku? Już za niecałe trzy tygodnie. Zmiana czasu tym razem wypada w nocy z soboty 26 marca na niedzielę 27 marca. Jak co roku w ostatni weekend marca przestawimy zegarki w przód - z godziny 2.00 na 3.00. Oznacza to, że tym razem - niestety - pośpimy krócej. Ale - dzięki zmianie czasu na letni - w ciągu dnia dłużej będzie jasno.

Zmiana czasu to dość duża rewolucja, z którą musimy radzić sobie regularnie dwa razy w roku.

Zmiana czasu na letni 2022. Kiedy przestawiamy zegarki?

W Polsce, tak jak w całej Unii Europejskiej, przechodzimy na czas letni w ostatni weekend marca. W tym roku będzie w nocy z 26 na 27 marca. W nocy z soboty na niedzielę przestawimy zegarki z godziny 2.00 na 3.00. Do czasu zimowego wrócimy znów w październiku 2022 roku. A dokładniej w ostatni weekend października.

Zmiana czasu 2022. Czy ta będzie ostatnia?

Terminy zmiany czasu regulują przepisy Unii Europejskiej. W ramach Wspólnoty już od kilku lat duże emocje wzbudza temat odejścia od zmian czasu, jednak do tej pory nie doczekał się on ostatecznych decyzji.

Reklama

W 2018 roku Komisja Europejska zrobiła nawet specjalną internetową ankietę na ten temat. Zdecydowana większość jej uczestników opowiedziała się za rezygnacją ze zmiany czasu. Takie samo stanowisko zajął Parlament Europejski. Jednak sprawa zatrzymała się w Radzie. Obecna sytuacja związana z wojną na Ukrainie oraz odbudową gospodarek po pandemii nie wróży, by unijni przywódcy szybko zajęli się tematem zmiany czasu.

Czytaj też: Oto najbardziej poszukiwane kobiety w Europie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zmiana czasu | zmiana czasu 2022 | czas letni | kiedy zmiana czasu

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy