Reklama

Reklama

Zima 2022 już przyszła? Tam spadł pierwszy śnieg. W internecie zaroiło się od zdjęć

Pierwszy w tym roku śnieg spadł w Tatrach i Karkonoszach. Media społecznościowe obiegły zdjęcia ośnieżonych górskich szczytów. Biało zrobiło się między innymi na Kasprowym Wierchu, Morskim Oku, Giewoncie czy Śnieżce. W związku z tym turyści powinni zachować szczególną ostrożność. Czy to znak, że zima 2022 nadciąga wielkimi krokami i będzie ostra? Kiedy spadnie śnieg w pozostałych częściach Polski?

Pierwszy śnieg we wrześniu 2022. Zima w Tatrach i Karkonoszach

W nocy z soboty na niedzielę w Tatrach spadł śnieg. Chmury odsłoniły zaśnieżone szczyty na wysokości 1400 m n.p.m. Pierwszy tegoroczny śnieg turyści mogli podziwiać na m.in. Kasprowym Wierchu, Giewoncie, Orlej Perci oraz Morskim Oku. W niektórych miejscach spadło nawet do 12 centymetrów białego puchu.

Warunki na górskich szlakach są trudne. Jest bardzo ślisko i mokro. W wyższych partiach Tatr występują oblodzenia, a niski pułap chmur ogranicza widzialność, co może prowadzić do utraty orientacji w terenie i pobłądzeń - ostrzega Tatrzański Park Narodowy.

Reklama

Śnieg pojawił się również w Karkonoszach. Białą pierzynkę można zobaczyć na m.in. Śnieżce.

Pojawienie się pierwszego w sezonie śniegu zawsze wywołuje spore emocje. W weekend media społecznościowe zalała fala zdjęć, na których widać piękną zimową scenerię na południu Polski.

Śnieg we wrześniu 2022 w Tatrach i Karkonoszach. Czy to zapowiedź ostrej zimy w Polsce?

Internauci zastanawiają się, jaka będzie zima 2022 w Polsce i czy tak wczesne opady śniegu mogą zwiastować nagłą zmianę pogody w najbliższych tygodniach.

Pierwszy śnieg we wrześniu 2022 nie jest w polskich górach niczym nadzwyczajnym i zdarza się niemal każdego roku. Trwała pokrywa śniegu w ostatnich latach pojawiała się jednak najczęściej dopiero w okresie świąteczno-noworocznym lub w pierwszych dniach stycznia.

Na przyjście prawdziwej zimy 2022 z opadami śniegu trzeba poczekać. Według najnowszych prognoz długoterminowych opublikowanych przez IMGW, październik i wrzesień w wielu miejscach w kraju ma być całkiem ciepły i słoneczny

Zima 2022. Kiedy spadnie śnieg w Polsce?

Na przyjście zimy 2022 będziemy zmuszeni poczekać aż do końca listopada. Właśnie na przełomie dwóch ostatnich miesięcy 2022 roku możemy spodziewać się opadów śniegu.

Jak wynika z prognoz IMGW, opady śniegu jakie mają przejść przez Polskę w grudniu, będą większe we wszystkich regionach Polski, niż norma wieloletnia. Jest więc spora szansa, że święta Bożego Narodzenia w 2022 roku będą białe. Nie można jednak być tego pewnym, bo pogoda do tego czasu może bardzo się zmienić.

Zobacz też:

Zmiana czasu na zimowy. Kiedy przestawiamy zegarki? Sprawdź, czy śpimy dłużej czy krócej

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy