Reklama

Reklama

Zakaz handlu psami i kotami w Rijadzie

W stolicy Arabii Saudyjskiej Rijadzie wprowadzono zakaz handlowania psami i kotami. Decyzja wynika z dbałości o... morale mieszkańców - poinformował dziennik "Arab News".

Zakazem, który od 2006 roku obowiązuje już w Mekce, objęto również wyprowadzanie czworonogów na spacer w miejscach publicznych. Wydał go książę Sattam, gubernator Rijadu, na prośbę Komisji Promowania Cnoty i Zapobiegania Występkowi, powołując się przy tym na opinię prawną wybitnych teologów. Oburzali się oni, że zwłaszcza młodzi mężczyźni wykorzystują takie spacery do nawiązywania kontaktów z obcymi kobietami.

Reklama

Kontakty między mężczyzną a kobietą, którzy nie są małżeństwem ani nie są spokrewnieni, są w Arabii Saudyjskiej niedozwolone. Obowiązuje tu szczególnie surowa odmiana szariatu, czyli prawa islamskiego.

Głównym powodem zgorszenia duchownych stało się zachowanie młodych, którzy naśladują wzorce z Zachodu i przychodzą ze zwierzętami uważanymi za nieczyste w miejsca publiczne, strasząc rodziny z dziećmi.

Zakaz spotkał się jednak z krytyką. Gazeta "Arab News" opisała go jako "czystą donkiszoterię", powątpiewając w jego skuteczność. Zacytowała też niejakiego Laitha, 25-letniego właściciela czworonoga: - Nic się nie zmieniło. Wszystkie sklepy zoologiczne działają bez zmian. To po prostu kolejny zakaz z rodzaju tych, które się wydaje, ale których się nie przestrzega.

Dowiedz się więcej na temat: Prosta Spółka Akcyjna | zakazy | zakaz handlu | handel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy