Reklama

Reklama

XIV-wieczny zamek wystawiony na sprzedaż

Marzysz o zamieszkaniu w bajkowym zamku? Właśnie możesz stać się właścicielem niezwykłej posiadłości. XIV-wieczny zamek Château de Bavois w Szwajcarii czeka na nowego właściciela. W czwartek zostanie wystawiony na sprzedaż.

To nie pierwsza próba sprzedaży niezwykłej nieruchomości. Zamek trafił już na rynek nieruchomości kilka lat temu. Cena wynosiła 18 milionów franków (ponad 67,5 mln zł). Wtedy nie udało się jednak znaleźć chętnego. 

Tym razem nie ma minimalnej ceny. Zamek trafi do tego, kto zapłaci za niego najwięcej. 

Posiadłość znajduje się w kantonie Waadt, zaledwie 24 km od Lozanny i 74 km od lotniska w Genewie. Usytuowany jest na szczycie wzgórza, z którego rozciąga się widok na okoliczne góry. 

W zamku znajduje się 800 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej. Budynek przeszedł gruntowny remont.

Reklama

Zamek podzielony jest na część rozrywkową, gdzie znajduje się sala rycerska, jadalnia, apartament dla gości i kuchnia, urządzona w rycerskim klimacie. 

W drugiej części zamku wydzielono ośmiopokojowy, dwupiętrowy apartament mieszkalny oraz czteropokojowe mieszkanie.

W zamku znajduje się też przestronna dwupoziomowa piwnica, połączona podziemnymi tunelami z budynkami gospodarczymi. W nich też znajdują się pomieszczenia dostosowanie do użytku gości.

Na terenie posiadłości są też basen i stajnia.

Pochodzący z XIV-wieku zamek był dawniej siedzibą hrabiego Piotra II Sabaudzkiego. 

Od 1987 r. zamek należy do bankiera z Genewy Thierry'ego Lombarda.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy