Reklama

Reklama

Ustawowe włoskie "ciao" chińskiemu jedzeniu

Chińskie jedzenie lub turecki kebab to wciąż najpopularniejsze szybkie obiady w wielkich miastach, ale we Włoszech dostęp do nich może być utrudniony.

W czwartek niesprzyjająca imigrantom Liga Północna zaproponowała ustawę ograniczającą ilość prowadzonych przez obcokrajowców restauracji i barów.

Reklama

Liga zwróciła się do rady regionu Lombardia, aby pozwoliła miastom usunąć ze swoich zabytkowych dzielnic przedsiębiorstwa i firmy, które w żaden sposób nie pasują do historycznych miejsc.

- Fast foody, chińskie restauracje, budki z kebabami, sex shopy nie pasują do miast Lombardii" - mówi Daniele Belotti, radny należący do Ligi. "Akcja ma na celu zachowanie historycznego charakteru miast - dodaje.

Liga Północna (wł. Lega Nord) to włoska partia polityczna, której celem jest uzyskanie niezależności przez północną część Włoch, którą partia ta określa nazwą Padania (od rzeki Pad). Liderem tej partii jest Umberto Bossi.

Lombardia stanowi twierdzę Ligi Północnej i zjednoczona jest w konserwatywnej koalicji premiera Silvio Berlusconiego. Region uchodzi również za przemysłowe serce Włoch.

Dowiedz się więcej na temat: liga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje