Reklama

Reklama

​USA: Wzruszające wideo. Uczeń po raz pierwszy zobaczył kolory

W sieci furorę robi wideo, na którym młody Jonathan z Minnesoty po raz pierwszy w życiu zakłada okulary dla daltonistów.

To przełomowe wydarzenie w życiu 12-letniego Jonathana umieścił w internecie jego starszy brat. Filmik został na Twitterze wyświetlony już ponad osiem milionów razy.

Wideo ilustruje moment, kiedy Jonathan po raz pierwszy w życiu zobaczył kolory tak jak inne osoby. Oszołomiony chłopiec rozpłakał się ze wzruszenia. Później z nieskrywaną fascynacją oglądał różne elementy wyposażenia klasy.

Jak wyjaśnia brat Jonathana, okulary pożyczył mu dyrektor szkoły, który także jest daltonistą.

"To wspaniały przykład, jak wielki wpływ na dzieci mogą mieć nauczyciele. Powinniśmy im płacić więcej, zasługują na to" - napisał brat Jonathana, Ben.

Reklama

Pod wpływem popularności filmiku mama Jonathana zorganizowała internetową zbiórkę na takie właśnie okulary dla chłopca. Ten stosunkowo niedawny wynalazek kosztuje 350 dolarów. Udało się już zebrać ponad 15 tysięcy. Szczęśliwa mama Jonathana zapowiedziała, że fundusze zostaną przeznaczone na okulary dla innych dzieci będących daltonistami.

"Dziękuję za waszą miłość i współczucie. Jesteśmy oszołomieni, widząc, że na świecie jest tyle niesamowitych osób, które chcą pomóc młodemu człowiekowi, mimo że go nigdy nie spotkali" - napisała poruszona mama chłopca.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy