Reklama

Reklama

To najniebezpieczniejsza droga świata. Autostrada do piekła

Turecka Bayburt D915 to najbardziej niebezpieczna droga świata. Kierowcy mówią o niej, że jest "prawdziwą autostradą do piekła". W rankingu najniebezpieczniejszych jezdni na świecie, opublikowanym przez portal dangerousroads.org, znalazły się również drogi z Boliwii, Nowej Zelandii i Indii.

Turecka droga Bayburt of Yulu (D915), prowadząca z miasta Bayburt do miejscowości Of w prowincji Trabzon, została okrzyknięta najniebezpieczniejszą drogą na świecie.

W rankingu najtrudniejszych do pokonania jezdni z całego świata, opublikowanym przez portal dangerousroads.org, wyprzedziła nawet boliwijską "Drogę Śmierci", pomiędzy La Paz a Coroico.

Bayburt of Yolu (D915) nie jest chroniona żadnymi barierkami. Zdecydowanie nie powinien nią jeździć ktoś, kto cierpi na zawroty głowy, czy strach przed osuwaniem się ziemi.

Ma długość 106 km i obejmuje 29 ekstremalnych zakrętów.

Reklama

Droga została zbudowana w 1916 roku przez rosyjskich żołnierzy.

Części jezdni jest zamykana w okresie zimowym ze względu na śnieżyce i oblodzenia.

Boliwijska "Droga Śmierci" jest przede wszystkim atrakcją turystyczną, natomiast turecka Bayburt D915 na co dzień wykorzystywana jest przez mieszkańców do transportu. Jeżdżą nią zarówno ciężarówki, jak i motocykle. 

W rankingu najniebezpieczniejszych jezdni na świecie, opublikowanym przez portal dangerousroads.org, drugie miejsce zajęła droga na trasie Keylong-Kishtwar w Indiach, a trzecie Skippers Canyon Road w Nowej Zelandii.

Kolejne miejsca zajęły m.in. La Piste de l'Amitie, czyli Droga Przyjaźni na pograniczu Francji i Włoch, Droga Śmierci w Boliwii pomiędzy La Paz a Coroico oraz trasa wzdłuż BAM-u na Syberii.

W rankingu portalu dangerousroads.org znalazły się także: droga znana jako Fairy Meadows w Pakistanie, 3N w regionie Ancash na północy Peru, której najbardziej ekstremalny odcinek znajduje się na końcu Kanionu Pato oraz Route 622 na Islandii - 22-kilometrowa droga w regionie Westfjords.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy