Reklama

Tłusty czwartek 2022. Sprawdź, kiedy będzie można bezkarnie objadać się pączkami

Tłusty Czwartek to dzień, w którym ponoć nie liczą się kalorie. Dlatego wiele osób czeka na niego z utęsknieniem i już w styczniu szuka informacji o tym, kiedy wypada to święto. Śpieszymy z odpowiedzią, bo - nie ukrywamy - i my z chęcią poświętujemy Tłusty Czwartek.

Tłusty Czwartek. Kiedy wypada w 2022?

Kiedy w 2022 roku wypada Tłusty Czwartek? Przypomnijmy, że to święto zwyczajowe ma ruchomą datę, która zależy od tego, kiedy wypada Wielkanoc. W 2022 roku będzie to niedziela 17 kwietnia.

Tłusty Czwartek wypada natomiast dokładnie 52 dni wcześniej. Zatem w 2022 roku cukiernie będą szturmowane 24 lutego.

Tłusty Czwartek 2022. Co do jedzenia?

Jakie są zwyczaje związane z Tłustym Czwartkiem? Zapewne was nie zaskoczymy, jeśli napiszemy, że 24 lutego przede wszystkim będzie się jeść. Pączki, faworki, karnawałowe róże...

Tłusty Czwartek. Ile kalorii ma pączek?

W Tłusty Czwartek ponoć kalorie się nie liczą, ale i tak większość z nas zwraca uwagę na to ile i jakich pączków jemy. A te mogą mieć od 240 do nawet 500 kalorii. Standardowy pączek z różą i cukrem ma mniej kalorii, z czekoladą, budyniem albo lukrem - nieznacznie więcej, od 300 do 350 kcal. Jednak te z adwokatem, obficie polane lukrem mogą być znacznie "cięższe". Wiele zależy więc od tego, ile pączek waży, jakie ma nadzienie i czy jest z polewą.

Reklama

A co z faworkami? Ile one mają kalorii? Z racji tego, że są smażone na głębokim oleju i jeszcze mocno posypywane cukrem 100 gramów tych wypieków może mieć nawet ponad 500 kalorii.

Tłusty Czwartek. Jak spalić dodatkowe kalorie?

Dietetycy radzą, by zajadanie się pączkami w Tłusty Czwartek rozłożyć na cały dzień. Zjedzenie dużej ich liczby w krótkim czasie może bowiem mocno obciążyć żołądek.

Pamiętajmy także o tym, żeby - dla własnego zdrowia - te dodatkowe kalorie spalić. Na każdego zjedzonego pączka jest wskazane średnio 45 minut aktywności fizycznej, bez przerywania. Innymi słowy, z umiarem wszystko jest do jedzenia, ale trzeba to obudować potem właściwym stylem życia.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama