Reklama

Reklama

Specjalny iPhone ze złotym wizerunkiem Putina

​Caviar, rosyjsko-włoski producent luksusowych telefonów komórkowych, wypuścił linię iPhonów na urodziny Władimira Putina. Prócz profilu rosyjskiego przywódcy w złocie na aparatach widnieje napis "Putin 2018", co jest aluzją do wyborów prezydenckich w Rosji.

Jak podaje anglojęzyczny "The Moscow Times", seria obejmuje 65 smartfonów (iPhone 8, iPhone 8+ i iPhone X). Portal Lenta.ru zapewnia, iż pierwszy aparat z tej serii jest zarezerwowany dla samego Putina.

Złoty profil prezydenta Rosji

Na obudowie telefonu umieszczono złoty profil rosyjskiego prezydenta. Zależnie od wybranej wersji profil widnieje na czarnym lub ciemnoczerwonym tle. Ta druga obudowa, wykonana z kompozytu marmuru nawiązuje - jak podaje producent - do opraw najważniejszych rosyjskich aktów prawnych i paszportów FR.

Caviar podał, iż napis "V.V. Putin 2018" symbolizuje "oczekiwania i nadzieje wszystkich tych, którzy gotowi są poprzeć kandydaturę Władimira Putina w najbliższych wyborach prezydenckich", zaplanowanych na marzec przyszłego roku.

Reklama

"Nieodłączny atrybut obywatela i patrioty"

Aparaty tej serii firma reklamuje jako "nieodłączny atrybut obywatela i patrioty", choć jak przyznaje - "nie dla każdego", ze względu na limitowaną serię 65 sztuk.

Zgodnie z oficjalną biografią rosyjskiego prezydenta, urodził się on 7 października 1952 r. w Leningradzie, zatem w sobotę będzie świętował 65. urodziny. Natomiast udziału w przyszłorocznych wyborach prezydenckich Putin jeszcze oficjalnie nie deklarował. 

Niezależna telewizja Dożd podała w piątek, powołując się na źródła zbliżone do Kremla, iż prezydent ogłosi zamiar ubiegania się o kolejną kadencję w grudniu, najpóźniejszym możliwym terminie przed rozpoczęciem kampanii wyborczej.

Firma Caviar już wcześniej produkowała smartfony z wizerunkiem Putina - w 2014 r. Jak przypomina "The Moscow Times", po dokonanej przez Rosję w marcu 2014 r. aneksji Krymu notowania Putina w Rosji wzrosły rekordowo, a jego wizerunki zaczęto umieszczać na różnego rodzaju akcesoriach.

Z Moskwy Anna Wróbel

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy