Reklama

Reklama

Rzadki przypadek w Wietnamie. Są bliźniętami, ale mają różnych ojców

W Wietnamie naukowcy potwierdzili przypadek istnienia bliźniąt, które mają tą samą matkę ale różnych ojców. Rodzina zdecydowała się na przeprowadzenie badań genetycznych, po tym jak bliscy zaczęli sugerować, że dzieci nie są do siebie podobne - informuje BBC.

Para z Wietnamu zgłosiła się ze swoimi dziećmi do Centrum Analiz Genetycznych i Technologicznych w Hanoi, by wykonać testy DNA, po tym jak rodzina zaczęła sugerować, że dzieci nie wyglądają tak samo - poinformował Le Dinh Luong, prezes Wietnamskiego Stowarzyszenia Genetycznego. Jedną z hipotez braną po uwagę przy wyjaśnianiu sprawy było podejrzenie, że dzieci mogły zostać zamienione w szpitalu po urodzeniu. Jednak badania wykluczyły ten trop.

Po przeprowadzeniu testów, okazało się, że dzieci mają tą samą matkę ale różnych ojców. 

Le Dinh Luong relacjonował, że informacje zaskoczyły rodzinę. Odmówił ujawnienia szczegółów ze względu na obowiązująca go umowę poufności.

Wietnamska rządowa agencja informacyjna VNS podała, że bliźnięta mają dwa lata. Jedno z dzieci ma gęste i pofalowane włosy, a drugie cienkie i proste - ustaliła VNS. 

Występowanie bliźniaków, którzy mają różnych ojców to bardzo rzadkie zjawisko. Z informacji przekazanych przez Le Dinh Luong, wynika, że to pierwszy przypadek, o którym wiadomo w Wietnamie.

Rok temu podobny przypadek odnotowano w USA. Tamtejszy sąd nakazał ojcu płacenie alimentów tylko na jednego z bliźniaków, po tym jak badania genetyczne wykazały, że nie jest ojcem drugiego dziecka.

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: bliźnięta | Wietnam

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje