Reklama

Reklama

Rosja: Niezwykła przyjaźń tygrysa i kozła

Rosyjskie reality show o życiu tygrysa Amura i kozła Timura bije rekordy popularności. Z powodu przeciążonych łączy na pewien czas została zablokowana strona internetowa, pokazująca, jak wspólnie spędzają czas amurski tygrys i oddany mu do zjedzenia kozioł.

W parku safari pod Władywostokiem na wschodnim krańcu Rosji tygrysy dwa razy w tygodniu są karmione żywymi zwierzętami. Zwykle do ich klatek wpuszczane są kozy lub króliki. Miesiąc temu jeden z tygrysów nie zjadł kozła wpuszczonego do jego wybiegu. Kozioł ponoć zademonstrował wyjątkową odwagę, co zdziwiło napastnika. W efekcie zwierzęta się zaprzyjaźniły.

Amur i Timur

Tygrys został nazwany Amurem, a kozioł Timurem. Drapieżnik pozwolił nawet, by kozioł zajął jego ulubione miejsce do spania.  Odwiedzający ogród zoologiczny mogą zobaczyć, jak kozioł strzeże tygrysa,  gdy ten odpoczywa po jedzeniu.

Reklama

Zainteresowanie mediów

Niezwykłe zachowanie zwierzaków wywołało zainteresowanie rosyjskich mediów. W parku safari zainstalowano kamery, dzięki którym można na żywo w internecie obserwować zachowanie zwierząt. Eksperci oceniają, że kozioł będzie żył, dopóki nie przypomni sobie, że jest ofiarą.

Reklama

Reklama

Reklama