Reklama

Reklama

Pracujące matki w obiektywie Tary Ruby

Ceniona fotografka Tara Ruby przygotowała serię zdjęć przedstawiających karmiące matki w pracy. Nietypowa sesja ma dodać wiary kobietom i pokazać, że z powodzeniem mogą łączyć dwie wyczerpujące role: rodzicielki i pracownicy.

Do zdjęć Tary Ruby pozowały m.in. przedstawicielki służby zdrowia, straży pożarnej i armii. Wszystkie karmią swoje pociechy piersią, mając przy tym na sobie zawodowe uniformy.

Pomysł na serię zdjęć z karmiącymi matkami wpadł artystce do głowy we wrześniu 2015 roku, kiedy została poproszona o udekorowanie pokoju rodzinnego dla pracujących rodzicielek w Fort Bliss w El Paso (Teksas).

Po tym, jak na jej apel odpowiedziało dziesięć kobiet, chętnych do pozowania w mundurze podczas karmienia, Tara zdecydowała się na zaproszenie do projektu przedstawicielek innych profesji.

Reklama

Zdjęcia karmiących matek są różnie odbierane. Artystka tłumaczy, że celem akcji było zainspirowanie świeżo upieczonych mam. Chciała, aby inne kobiety pokazały im, że pogodzenie wymagającej roli matki z pracą zawodową jest możliwe.

"Przesłanie jest proste. Możesz być mamą karmiącą, a do tego pracować zawodowo na pełny etat i obydwie role realizować równie dobrze" - powiedziała Tara Ruby w rozmowie z "Sun News".

Wielu kobietom zdjęcia przypadły do gustu, ale nie obyło się bez kontrowersji. Jedna z modelek wystąpiła w sesji w uniformie strażackim swojego męża. Jego przełożonym nie spodobało się, że użyczył go żonie...

Co ciekawe, podaje KFOX-TV, regulamin lokalnej straży pożarnej z Las Cruces nie wyjaśnia, czy mąż naruszył przepisy, kiedy udostępnił uniform żonie.

"Najwidoczniej tamtejsza straż nie chce przyłączyć się do promocji karmienia piersią wśród aktywnych mam" - skwitowała sprawę Tara Ruby.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje