Reklama

Polacy na liście najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie. Za jednego wyznaczono nagrodę

Na liście najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie znajdują się w tej chwili 54 nazwiska kobiet i mężczyzn. Wśród nich są dwaj Polacy, a za złapanie jednego z nich wyznaczono wysoką nagrodę pieniężną. Sprawdzamy, kim są najgroźniejsi przestępcy w naszym kraju, jak wyglądają i za co ściga ich policja.

EU Most Wanted, czyli lista najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie to spis najgroźniejszych zabójców, gwałcicieli, przemytników i porywaczy z całego kontynentu, wciąż pozostających na wolności. 

Lista najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie

Listę EU Most Wanted, która jest na bieżąco aktualizowana, można znaleźć w internecie pod adresem: eumostwanted.eu. W tej chwili znajdują się na niej 54 osoby. Wśród nich są zarówno mężczyźni, jak i kobiety, choć znacznie więcej jest tych pierwszych. Ponadto, w tej grupie są dwie osoby z Polski. 

Reklama

Polacy wśród najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie

Kim są Polacy wśród najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie i za jakie przestępstwa są ścigani przez organy sprawiedliwości? Przedstawiamy zdjęcia osób z naszego kraju stanowiących zagrożenie dla innych obywateli Europy i podpowiadamy, gdzie można zgłaszać informacje na ich temat. 

Polacy wśród najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie to: 

  • Jacek Jaworek 
  • Tomasz Leszczyński 

Najbardziej poszukiwani przestępcy w Europie: Jacek Jaworek

Pierwszym Polakiem na liście najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie jest Jacek Jaworek. Za pomoc w schwytaniu przestępcy wyznaczono nagrodę. Osoba, która przekaże policji informację na temat miejsca pobytu przestępcy, może otrzymać około 4300 euro. 

Jacek Jaworek (52l.)  ma 176 cm wzrostu i niebieskie oczy. Mówi w języku polskim i po niemiecku. Jest podejrzewany o zabójstwo aż trzech osób z rodziny - brata, jego żony i ich dziecka. Zbrodni miał dokonać w nocy z 9 na 10 lipca ubiegłego roku za pomocą broni palnej. 

Najbardziej poszukiwani przestępcy w Europie: Tomasz Leszczyński

Drugim Polakiem na liście najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie jest Tomasz Leszczyński (59l.). Mężczyzna jest wysoki. Szacuje się, że może mieć około 181-185 wzrostu, ma owalną twarz, wysokie czoło, a jego oczy są niebieskie. 

Tomasz Leszczyński mówi po polsku i po francusku.Jak czytamy na eumostwanted.pl, cechą charakterystyczną, która go wyróżnia, jest brak palców. 

Poszukiwany 9 listopada 1985 roku w Legnicy, zabił swoją żonę. Kilkukrotnie dźgnął ją nożem w klatkę piersiową, w wyniku czego kobieta doznała krwotoku jamy brzusznej, który doprowadził do jej śmierci.

Najbardziej poszukiwani przestępcy w Europie. Jak zgłosić informację na ich temat?

Osoby, które wiedzą, że mogą pomóc w schwytaniu Jacka Jaworka, Tomasza Leszczyńskiego lub innego przestępcy, mogą zgłosić informację na ich temat za pośrednictwem strony EU Most Wanted. 

Po kliknięciu na zdjęcie każdego z najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie otworzy się metryka tej osoby wraz z wyjaśnieniem, za co jest poszukiwana. Pod zdjęciem jest specjalny formularz, który można wysłać anonimowo. Są również podane dodatkowe dane do kontaktu z europejskimi organami ścigania.

Czytaj również:

Najbardziej poszukiwani przestępcy w Europie: Na liście są kobiety! 

Najbardziej poszukiwani przestępcy w Europie: Schwytano jednego z nich

Ukryte fortuny przestępców: Afera Credit Suisse 

Zobacz także:

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy