Reklama

Reklama

Pierwszy policjant-robot w Dubaju

Pierwszego policyjnego-robota będą mogli spotkać ci, którzy popełnili wykroczenie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Policja przedstawiła przypominającą człowieka w mundurze maszynę, która będzie pomagać w utrzymaniu bezpieczeństwa w Dubaju.

RoboCop ma 170 centymetrów wzrostu, waży 100 kilogramów a jego zewnętrzna powłoka kolorystycznie przypomina beżowe mundury policjantów z Dubaju. W maszynę wbudowano detektor emocji, który pozwala również na rozpoznawanie gestów z odległości półtora metra. RoboCop może się uśmiechać, być smutnym albo szczęśliwym.

Oficjalnie pierwszego robota przedstawiono na rozpoczynających się Targach Bezpieczeństwa Informatycznego w Dubaju.

"Era robotów to nie jest już przyszłość. Ona właśnie nadeszła" - podkreślił Trixie Loh Mirmand, szef organizowanych targów.

Sztuczna inteligencja sprawia, że robot stanie się nie tylko maskotką policyjną. Zamontowane w nim najnowsze oprogramowanie umożliwia rozpoznawanie twarzy zatrzymywanych. Maszyna może także na bieżąco przekazywać do policyjnej centrali filmowane przez siebie obrazy. Ma umiejętność korzystania z map internetowych a nawet planów poszczególnych budynków. Posługuje się sześcioma językami, między innymi arabskim i angielskim.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy