Reklama

Reklama

Najdroższe miasto świata. Tu filiżanka kawy kosztuje 32 złote

W corocznym, globalnym raporcie firmy Mercer Hong Kong został ogłoszony najdroższym miastem do życia na całym świecie - pisze amerykański magazyn "Time". W badaniu przeprowadzonym w 209 miastach brano pod uwagę koszty życia, m.in. mieszkanie, jedzenie czy rozrywkę.

Według badania przeprowadzonego przez Mercer, wynajęcie nieumeblowanego, dwupokojowego mieszkania w przyzwoitej dzielnicy Hong Kongu to koszt 6,8 tys. dolarów miesięcznie.

Dla porównania, wynajęcie podobnego lokum w Londynie kosztuje około 4,6 tys. dolarów, a w Tokio - 4 tys. dolarów.

Filiżanka kawy w przeliczeniu na złotówki kosztuje w Hong Kongu 32 złote. Dwa razy tańszą wypijemy m.in. w Londynie. 

W raporcie, obok Hong Kongu, najdroższymi miastami na świecie okazały się także: stolica Angoli - Luanda, szwajcarski Zurych oraz azjatyckie metropolie: Singapur i Tokio.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy