Reklama

Reklama

Nagrali atak zaskrońca. "Drastyczne, ale taka jest natura"

Lasy Państwowe pokazują nagranie, na którym widać zaskrońca atakującego żabę. "Drastyczny film. Ale taka jest natura" - takim wpisem opatrzono wideo. "Zaskroniec to niejadowity wąż, co nie oznacza, że nie jest groźny" - wyjaśniono.

Lasy Państwowe opublikowały w swoich mediach społecznościowych wideo, na którym udało się uchwycić moment polowania. Zaskroniec zaatakował żabę wodną. 

Autorzy nagrania ostrzegają osoby wrażliwe, że jest ono drastyczne. "Ale taka jest natura" - napisano. "Drastyczność metody polowania zaskrońca polega na tym, że nie uśmierca on ofiar przed połknięciem" - wyjaśniono. 

Lasy Państwowe przypominają, że choć zaskrońce są niejadowite, nie oznacza to, że gad ten jest zupełnie niegroźny. Poluje na płazy - w tym zawierające toksyczne substancje, w skórze ropuchy i ryby oraz drobne ssaki. 

Reklama

Samice zaskrońca osiągają nawet 1,5 m długości, samce około 1 m. 

"Zaskrońce będąc drapieżnikami same nie bronią się przed atakiem większych zwierząt. Udają martwe i wydzielają żółtą substancję o nieprzyjemnym zapachu. Młode zaskrońce padają ofiarą również płazów. I tak łańcuch pokarmowy zatacza koło" - informują Lasy Państwowe. 

Autorem nagrania jest Cezary Piasecki, Komendant posterunku Straży Leśnej w Nadleśnictwie Grodziec. 

ZOBACZ: Tragedia na wakacjach. Nagła śmierć 37-letniej żony multimilionera

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy