Reklama

Reklama

Monika Pawłowska znów zaskoczyła. Kim jest "obrotowa posłanka"?

Monika Pawłowska po raz kolejny zmieniała barwy partyjne. W czwartek wieczorem, po głosowaniu w sprawie przedłużenia stanu wyjątkowego, Pawłowska poinformowała, że odchodzi z Porozumienia. Jej decyzja wywołała spore poruszenie wśród komentatorów życia politycznego.

Monika Pawłowska poinformowała o odejściu z Porozumienia w czwartek wieczorem, po głosowaniu ws. przedłużenia stanu wyjątkowego.

Monika Pawłowska odchodzi z Porozumienia

Posłanka przekazała swoją decyzję na Twitterze. "Zrezygnowałam z członkostwa w Kole Parlamentarnym Porozumienie i partii Porozumienie Jarosława Gowina" - poinformowała Monika Pawłowska.

"Nie mogę akceptować destabilizacji funkcjonowania państwa polskiego dla prywatnych celów politycznych" - dodała.

Kim jest Monika Pawłowska?

To nie pierwszy raz, gdy Monika Pawłowska zmienia polityczne barwy.

Posłanka weszła do Sejmu z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej z rekomendacji Wiosny Roberta Biedronia. Po wyborach dołączyła do klubu Lewicy.

Reklama

W marcu poinformowała, że dołącza do Porozumienia Jarosława Gowina, ale nie dołączyła do klubu PiS pozostając posłanką niezrzeszoną.

Po wyjściu Porozumienia ze Zjednoczonej Prawicy wstąpiła do koła, które politycy związani z Gowinem zawiązali.

"Obrotowa posłanka" Pawłowska

W czwartkowym głosowaniu ws. stanu wyjątkowego zagłosowała za jego przedłużeniem. Członkowie jej koła natomiast wstrzymali się od głosu.

Po opuszczeniu przez Pawłowską koła Porozumienia w Sejmie będzie liczyło pięciu posłów.

W efekcie częstych zmian barw politycznych Monika Pawłowska doczekała się określenia "obrotowa posłanka". Zwłaszcza na Twitterze bywa ono chętnie używane.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje