Reklama

Reklama

Moda na kawę z... masłem

Kawa z dodatkiem masła to najnowsza moda, której ulegają Amerykanie. Pomysł na tak przyrządzany napój przywędrował do USA wraz z imigrantami z Indii, Mongolii i Tybetu, gdzie w ten sposób pije się mocną herbatę.

Nowy trend zjednuje sobie coraz więcej zwolenników. W kafejce Philz Coffee w San Francisco kawę serwuje się według życzenia klienta, coraz częściej z dwiema łyżeczkami niesolonego masła. Nie dziwi to jednej z bywalczyń tego miejsca, pochodzącej z Doliny Kaszmiru Moitreyee Chowdhury. Jak mówi, "tam tradycyjnym napojem jest gur gur czaj, gdzie do herbaty dodaje się masło".

Reklama

Stanem, który już zaadoptował "maślaną kawę", jest Kalifornia. Emer Martin - irlandzka pisarka uważa, że nowy trend przyjmie się w całym kraju, ponieważ ludzie traktują tam kawę z nabożeństwem, a ponadto Ameryka to miejsce, w którym rodzą się trendy, stamtąd idące w świat. 

Zwolennicy twierdzą, że "maślane espresso" jest wyjątkowo aromatyczne i hamuje łaknienie. Przeciwnicy: że ma smak rosołu z kofeiną, a głodu nie czuje się, bo filiżanka takiej kawy to 400 kalorii. Nowy trend rodzi kontrowersje, ale i zyski. Na rynku są już urządzenia do miksowania kawy z masłem, a w internecie popularna jest tak zwana "kawowo-maślana dieta".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne