Reklama

Reklama

Międzynarodowy Dzień Psa. Co o swoich "czworonożnych pupilach" piszą znani?

Międzynarodowy Dzień Psa już dziś. 26 sierpnia wypada święto naszych czworonożnych przyjaciół. W mediach społecznościowych pojawiły się liczne wpisy mniej lub bardziej znanych osób, które postanowiły uczcić ten dziań. A jaka jest historia Międzynarodowego Dnia Psa?

Międzynarodowy Dzień Psa obchodzony jest co roku 26 sierpnia. Tradycja wzięła się ze Stanów Zjednoczonych i trwa od 2004 roku.

Dzień Psa dwa razy w roku :)

Dlaczego jednak 26 sierpnia? Otóż to tego dnia rodzina Colleen Paige, znanej działaczki na rzecz ochrony praw zwierząt, przygarnęła psa o imieniu Sheltie. W czasie adopcji Colleen miała 10 lat. Pomysł na ustanowienie święta zrodził się w jej głowie później.

Zwykło się powtarzać, że pies to "najlepszy przyjaciel człowieka", dlatego nic dziwnego, że psy świętują dwa razy w roku. Dzień Psa, zainicjowany przez polskie czasopismo "Przyjaciel Pies", wypada także 1 lipca. Obchodzone jest od 2007 roku.

Reklama

Dzień Psa na Twitterze

Międzynarodowy Dzień Psa jest też "hucznie" obchodzony na Twitterze. Posty z czworonożnymi przyjacielami wrzucają politycy, dziennikarze, sportowcy, a nawet... policja :)

Na wydarzenie w budynku Senatu zwrócił z kolei uwagę Adam Szejnfeld.

"Kocham psy, nasz dom jest otwarty dla psów, także tych, które przyjeżdżają w odwiedziny, nawet jeśli zjadły tort weselny mojej córki przyjmuję to z uśmiechem i wyrozumiałością" - napisała żartem Elżbieta Łukacijewska.

Dzień Psa świętuje też polityk Lewicy, Tomasz Trela.

Nawet Narodowe Archiwum Cyfrowe znalazło coś na Międzynarodowy Dzień Psa:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje