Reklama

Małpa oskarżona o agresję i kradzieże

Uniewinnieniem zakończyła się rozprawa w kolegium powołanym przez prefekturę w mieście Uberaba na południu Brazylii, przed którym stanęła niewielka małpa imieniem "Chico", oskarżona o akty agresji i kradzieże.

Uniewinnieniem zakończyła się rozprawa w kolegium powołanym przez prefekturę w mieście Uberaba  na południu Brazylii, przed którym stanęła niewielka małpa  imieniem "Chico", oskarżona o akty agresji i kradzieże.

Małpa, której gatunku media brazylijskie nie wymieniły, była oskarżona o pogryzienie kilku osób odwiedzających park miejski w Uberaba, w którym mieszka niemal od urodzenia, jak również o kradzieże telefonów komórkowych, portmonetek i kluczy.

Kolegium ustaliło na podstawie zeznań świadków, że wszyscy poszkodowani próbowali dotykać zwierzęcia lub się z nim drażnili. Naruszyli więc regulamin obowiązujący w parku miejskim w związku z czym "Chico" nie ponosi winy za zarzucane mu czyny.

Kolegium oddaliło również wnioski poszkodowanych o przeniesienie "Chico" do ZOO. Jego decyzją pozostanie on nadal na swobodzie w ogrodzonym parku miejskim, gdzie się wychował pod opieką dozorców.

Reklama

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: oskarżeni | kolegium | kradzież | małpa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy