Reklama

Reklama

Leśnicy pokazali ptasią "spiżarnię". "Sceneria kina grozy"

​Nadleśnictwo Olesno opublikowało na swoim Facebooku zdjęcie, które wzbudziło uwagę internautów. Na fotografii widać martwego gryzonia wiszącego na gałęzi. Leśnicy wyjaśnili, że to nic innego jak... "spiżarnia" jednego z ptaków.

"Ciała zwierząt ponabijane na gałęzie w pierwszej chwili przywodzą na myśl scenerię kina grozy" - zaczęli swój wpis na Facebooku leśnicy. Zaraz uspokoili jednak miłośników lasu, że gdy natrafią na taki widok, to będzie oznaczało, że odwiedzili "spiżarnię" dzierzby. Te niewielkie ptaki polują na drobne gryzonie i ptactwo.

"Na naszym terenie spotkacie dzierzbę gąsiorek i srokosza. Ptaki swym rozmiarem umiejscowione gdzieś pomiędzy wróblem a kosem. Upolowany nadmiar pokarmu przechowują w formie zapasów, które najczęściej nabijają na ciernie tarniny, robinii akacjowej, a nawet na drut kolczasty" - wyjaśnili leśni specjaliści w swoim poście.

Reklama

Wpis o ptasiej "spiżarni" jest jednym z najpopularniejszych na profilu Nadleśnictwa Olesno. Przez dwa dni został udostępniony prawie 200 razy.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy