Reklama

Reklama

Kumulacja w Dużym Lotku to przy tym pikuś

W polskim Dużym Lotku jest we wtorek do wygrania 35 milionów złotych. We Włoszech, gdzie również nie brakuje namiętnych graczy, nie uznano by takiej sumy za rekordową kumulację.

71 milionów 767 tysięcy euro - tyle wyniosła rekordowa kumulacja we włoskim "totku", czyli Superenalotto w maju 2005 roku. O wielkiej kumulacji mówi się w Italii dopiero, gdy do wygrania jest co najmniej 40 milionów euro.

Reklama

W maju 2007 roku rekord został prawie powtórzony, bo wtedy do wygrania było 71 milionów 439 tysięcy euro. Kilkakrotnie w ciągu ostatnich siedmiu lat "góra nagród", jak mówi się po włosku o kumulacji, wyniosła od 45 do 65 milionów euro.

Gracze Superenalotto kupują kupon za 1 euro. Należy skreślić dwie kombinacje po 6 liczb od 1 do 90. Losowania odbywają się trzy razy w tygodniu - we wtorek, czwartek i sobotę. Do niedawna odbywały się dwa razy w tygodniu, ale dodano jeszcze jedno z powodu ogromnej popularności, jaką cieszy się ta gra.

Kiedy do wygrania jest kilkadziesiąt milionów euro, we Włoszech wybucha prawdziwa międzynarodowa gorączka, gdyż ze wszystkich terenów przygranicznych z sąsiednich państw przyjeżdżają tysiące ludzi, by zagrać.

Kupony sprzedawane są w barach, więc nie trzeba nawet chodzić do specjalnej kolektury. Utrwalił się zwyczaj kupowania kuponów w czasie picia porannej kawy.

Dowiedz się więcej na temat: Nie | W.E. | kumulacja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje