Reklama

Reklama

Książę William i ostatni kawałek feudalnej Brytanii

​Starszy syn brytyjskiego następcy tronu powróci na studia. Książę William, który dotychczas służył w wojsku jako pilot helikoptera, chce zostać rolnikiem, a ściślej - wykształconym ziemianinem. Od przyszłego tygodnia zacznie studiować w Cambridge zarządzanie w rolnictwie.

William, który jest tytularnie księciem Cambridge zamieszka przypuszczalnie w mieście na czas swoich studiów. Książę jest już absolwentem szkockiego uniwersytetu St Andrews i szkoły oficerskiej w Sandhurst. Przeszedł też pełny kurs pilotażu helikopterów i - w ramach swej 7-letniej kariery w wojsku, przez 3 lata służył w ośrodku ratownictwa morskiego w Walii.

Reklama

10-tygodniowy kurs zarządzania w rolnictwie został opracowany przez Wydział Technologii uniwersytetu w Cambridge i jest skrojony specjalnie na potrzeby księcia Williama. W założeniu ma go przygotować do przejęcia w przyszłości od ojca Księstwa Kornwalii - czyli klucza majątków, z których utrzymuje się każdy kolejny następca brytyjskiego tronu. 


Ostatnio księstwo obroniło swój feudalny charakter. Parlament nie zdołał przeforsować uznania go za koncern rolno-przemysłowy i obłożenia podatkiem od działalności gospodarczej. 

Dowiedz się więcej na temat: książe William

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje