Reklama

Reklama

Kościół przerobiony na dom. Cena 2,5 mln zł

W Wielkiej Brytanii wystawiono na sprzedaż stary kościół. Można go kupić za 450 tysięcy funtów (ponad 2,5 mln zł) i... w nim zamieszkać - donosi RMF FM.

Old Church House znajduje się w hrabstwie Lincolnshire, na północnym-wschodzie Anglii i objęty jest nadzorem konserwatorskim. Niemniej przeszedł wielkie zmiany. Tam, gdzie był ołtarz, znajduje się obecnie kuchnia. Nad zlewem wiszą witraże, a w samym środku wnętrza, gdzie niegdyś modlili się wierni, postawiono kominek. Rezydencja jest bardzo przestronna, posiada wygodne trzy sypialnie i dwie łazienki.

Potencjalny nabywca będzie jednak musiał pogodzić się z faktem, że w nieskazitelnie utrzymanym ogrodzie są groby. Z uwagi na status obiektu, nie mogą one zostać usunięte.

Reklama

Tuż obok - jak informuje biuro nieruchomości - znajduje się taras, który jest idealny do spożywania posiłków na świeżym powietrzu. Jego przedstawiciel nie ukrywa, że ta niekonwencjonalna posiadłość przeznaczona jest dla klientów obdarzonych wyobraźnią.

W kategoriach brytyjskiego rynku nie jest droga. Za tę samą kwotę w Londynie można kupić średniej wielkości dwupokojowe mieszkanie.

Wystawiony na sprzedaż budynek przestał być miejscem kultu 50 lat temu. Od polowy lat 70. ubiegłego stulecia stał opuszczony.

Bogdan Frymorgen

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy