Reklama

Reklama

Kanadyjczyk wygrał w pokera 9 mln dolarów

Prawie 9 mln dolarów wygrał w pokera 23-letni Jonathan Duhamel z Quebeku, który jako pierwszy Kanadyjczyk zwyciężył w mistrzostwach świata w Las Vegas. Ogłoszony tymczasem raport wykazał, że mieszkańcy francuskojęzycznego Quebeku mają skłonność do hazardu.

Do turnieju stanęło na początku ponad 7,3 tysiąca zawodników, co było drugim co do liczebności udziałem w czterdziestoletniej historii tych zawodów. Stąd też rozgrywki trwały długo, od 5 lipca. Finałowy mecz dziewięciu finalistów rozpoczął się w ostatnią sobotę i trwał do poniedziałku.

Reklama

Duhamel studiował finanse na Uniwersytecie Quebeku w Montrealu, ale studia porzucił na drugim roku. Jak napisała kanadyjska prasa, mógłby teraz w ogóle już nie pracować, ale Kanadyjczyk zamierza dalej zawodowo grać w pokera.

Przestrzega jednak młodych ludzi, by nie wybierali tej drogi, na którą on się zdecydował. Dziennik "Toronto Sun" cytował Duhamela, który na konferencji prasowej w Montrealu podkreślił, że uważa się za wyjątek. "To nie jest dla każdego" - powiedział o pokerze. "Nikomu nie polecam, by rzucić szkołę i zacząć grać o wysokie stawki" - zastrzegł.

Zwycięzca z Las Vegas pochodzi z prowincji Quebec, a jego pasja do gry w pokera może nie być przypadkowa: mieszkańców tej prowincji cechuje skłonność do hazardu.

Prasa kanadyjska opublikowała w tym tygodniu raport na ten temat. Okazało się, że 70 proc. mieszkańców tej francuskojęzycznej prowincji Kanady w coś gra - jeśli nie w pokera, to przynajmniej na loterii.

Średnio, jak podała telewizja CBC za raportem, przeciętny mieszkaniec Quebeku oddający się grom losowym i hazardowi wydaje na to rocznie 483 dolary.

Badacze hazardu poszli jeszcze dalej w analizowaniu statystyk: według nich wyniki badania wskazują, iż 41 tysiącom mieszkańców Quebeku (0,7 proc. ludności prowincji) grozi patologiczne uzależnienie od hazardu. Najbardziej zagrożeni tym nałogiem są młodzi mężczyźni oddający się m.in. grom hazardowym w internecie.

Raport nie był tylko ciekawostką opracowaną przez uniwersyteckich badaczy hazardu. Został zamówiony przez rząd prowincji Quebec, a badania zostaną powtórzone w 2012 roku.

Dowiedz się więcej na temat: wygraj

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne