Reklama

Reklama

Francja: Para połączona przez list w butelce spotkała się po 34 latach

Anglik, który 34 lata temu wrzucił list w butelce do kanału La Manche, spotkał się z Francuzką, która wtedy, jako dziewczynka, znalazła jego wiadomość. Spotkanie odbyło się we Francji w trakcie wyścigu Tour de France.

"Nazywam się Adrian Lomas, mam dziewięć lat i mieszkam w Anglii. Jeśli znajdziesz ten list, proszę, napisz do mnie" - głosiła treść listu w butelce wrzuconego do kanału La Manche przez wracającego z wycieczki chłopca.

Reklama

Wiadomość znalazła dziewczynka, 9-letnia Francuzka Emmanuelle Demeautis, która w tym czasie spacerowała z psem po plaży w Cherbourgu.

Dzieci zaczęły regularnie do siebie pisać; para utrzymywała kontakt przez 34 lata, ale nigdy nie udało jej się spotkać.

Nareszcie, jak podał w czwartek wieczorem portal BBC News, Emmanuelle i Adrian spotkali się po raz pierwszy w czasie Tour de France, w którym Anglik brał udział w celach charytatywnych.

Odnaleźli się po 34 latach na wyspie Mont Saint-Michel. On jest dziś biznesmenem, a ona wraz ze swoim mężem ilustruje książki dla dzieci.

- Oboje znamy się bardzo dobrze, mamy rodziny, podobne zainteresowania. Jej ojciec to dawny mistrz kolarstwa, a jej kuzyn pracuje dla drużyny kolarskiej - wyjaśnił Adrian Lomas.

Para planuje zobaczyć się ponownie wraz ze swoimi rodzinami pod koniec wyścigu.

Dowiedz się więcej na temat: list | Butelka | para | spotkanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje