Reklama

Reklama

Dziwny jest ten świat

Codziennie zalewa nas szum informacyjny, z którego budujemy sobie obraz współczesnego świata. Mnóstwo bardzo ciekawych informacji, może dlatego, że dotyczą lokalnych społeczności, nie trafia jednak na czołówki gazet. A szkoda, bo przeczą tezie, że na co dzień otaczają nas tylko politycy, bandyci i oszuści...

Oto zbiór informacji dziwnych i ciekawych z całego świata. Przyjemnej lektury!

Reklama

Superbabcia

Pewna babcia, która skończyła niedawno 105 lat, postanowiła wyjść naprzeciw wyzwaniom współczesności i nauczyć się obsługi komputera. Zachęciło ją do tego obserwowanie wnuczków, którzy większość wolnego czasu spędzają, grając w gry komputerowe.

Wydany przez tatuaż

Tatuaże mogą być niebezpieczne. Przekonał się o tym jeden z mężczyzn, który zatrzymany za przekroczenie prędkości, podał policjantowi fałszywe dane. Funkcjonariusz szybko zorientował się, że kierowca kłamie, bo na ramieniu miał wytatuowane prawdziwe imię i nazwisko.

Ukarany za chipsy

Pewien mężczyzna musi zapłacić podwójną grzywnę za wyrzucanie chipsów przez okno samochodu. Kara jest podwójna, ponieważ nieszczęśnik zaśmiecił ulice aż dwóch dzielnic.

Zaślubiny 7-latki z psem

W ramach rytuału odczyniania złego uroku rzuconego na 7-letnią dziewczynkę i jej rodzinę, siedmiolatkę z górniczego miasta Dhanabad w indyjskim stanie Bihar poślubiono bezpańskiemu psu. Ojciec dziecka wyjaśnił, że jego córka poślubiła psa tylko po to, aby "odczynić urok", i że w przyszłości będzie mogła poślubić mężczyznę.

To tylko bomba

Pewien włoski twórca zabawek wzbudził wiele kontrowersji, po tym gdy stworzył model atomowej bomby, która kilkadziesiąt lat temu została zrzucona na japońskie miasta. Tym razem bomba służyć ma "tylko do zabawy".

Dożywocie za buta

Na karę dożywotniego więzienia został skazany pewien hinduski złodziej, który... rzucił butem w sędziego. Wyrok jest tak surowy, mimo że sędziemu udało się uniknąć uderzenia.

Jak policjant z głuchym

Pewien niemiecki emeryt cierpiący na problemy ze słuchem zatrzymał samochód na środku zjazdu z autostrady, by spokojnie studiować mapę. Kiedy funkcjonariusze podeszli do samochodu i zapytali kierowcę, dlaczego wybrał tak osobliwe miejsce na postój, ten w ogóle nie zareagował na ich obecność, bo zwyczajnie ich nie słyszał.

Wąchający złodziej

Pewien Japończyk został aresztowany za okradanie domów. Mężczyzna wybierał ofiary węsząc i to dosłownie. Kradł bowiem tylko drogie, kobiece perfumy.

Wygrana na osiem

Aż ośmiu pracowników jednej z amerykańskich firm wykupiło losy słynnej loterii Powerball i... wygrało rekordową sumę pieniędzy - 365 milionów dolarów. Co zrobią z pieniędzmi, na razie nie wiadomo. Wiadomo jedynie, że wszystko zgarnęli od razu.

Wściekłość z długimi uszami

Wielki i agresywny zając zaatakował i nieźle wystraszył psią drużynę, którą szkolono w Norwegii. Psy uciekły, a zając wrócił do swoich zajęć.

Tu przeczytasz więcej ciekawostek

Dowiedz się więcej na temat: świat

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne