Reklama

Reklama

Dzień Dziecka, czyli kochajmy najmłodszych!

Dzień Dziecka to ulubione święto najmłodszych. Czy pamiętacie jeszcze, jak było kiedyś, kiedy byliście mali? Jeszcze na długo przed 1 czerwca z wypiekami na twarzy odliczało się dni do rozpoczęcia.

Obecnie nic się nie zmieniło w tej kwestii. Dzieci nadal są niezwykle podekscytowane i z utęsknieniem wyczekują na ten dzień, jednak coraz bardziej konsumpcyjny styl życia zdecydowanie zmienił formę jego obchodzenia.

Czas na kinderbal

Reklama

Obecnie bardzo modne stało się wyprawianie miniprzyjęć i imprez dla dzieci. Tak jak kiedyś była to domena dorosłych, tak dziś wiek już nie gra roli. Najmłodsi też mają swoje przywileje i potrzeby odnośnie celebrowania swojego dzieciństwa.

Aby bal był udany, musimy zadbać o wiele elementów. Przede wszystkim wymaga to od nas, dorosłych, kreatywności i zaangażowania. Na początek powinniśmy zastanowić się nad ogólną wymową imprezy i jej motywem przewodnim. Jeżeli będzie to zabawa tematyczna - przebieranki, gdzie dziewczynki włożą stroje wróżek i księżniczek, a w przypadku chłopców np. piratów - wtedy z dużym wyprzedzeniem musimy pomyśleć o kostiumach.

Jeżeli decydujemy się na klasyczne przyjęcie, warto pomyśleć, jakie atrakcje czekają na nasze dzieci w trakcie imprezy. Mogą to być np. gry planszowe, które są powszechnie lubiane. Przy sprzyjającej nam pogodzie i komforcie posiadania ogrodu, świetną alternatywą może być zabawa na świeżym powietrzu, w dmuchanym basenie, na huśtawce, hamaku czy też zjeżdżalni.

W całym tym zgiełku nie zapomnijmy o odpowiednim udekorowaniu mieszkania i domu. Niezbędne będą balony, najlepiej kolorowe, o różnych kształtach, może uda nam się znaleźć też takie we wzorki. Nie obejdziemy się też bez serpentyn, które możemy porozwieszać wokoło - dodatkowo podkreślą wyjątkową atmosferę.

Coś słodkiego

Czyli coś, co wszystkie dzieci kochają bez wyjątku. Tradycyjnie możemy sięgnąć po słodycze kupne, wszelkiego rodzaju batony, czekolady, cukierki czy chipsy, dostępne w każdym supermarkecie.

Jeżeli jednak chcielibyśmy, aby na stole pojawiło się też coś zdrowego, możemy sięgnąć po świeże owoce, które są zdecydowanie bardziej lubiane przez najmłodszych niż np. warzywa. Aby jeszcze bardziej dzieci do nich zachęcić, możemy pokroić i powycinać z nich różne ciekawe kształty, które na pewno zrobią furorę. Łatwo to zrobić za pomocą foremek do ciasta.

Co na prezent?

Mimo że wyprawienie kinderbalu wydaje się być już wystarczającym podarunkiem, który rodzic powstrzyma się przed kupieniem jakiejś dodatkowej niespodzianki?

Tutaj mamy duże pole do popisu. Na pewno będziemy mieli w czym wybierać, o ile wcześniej wielość możliwości nie przyprawi nas o zawrót głowy. Jeżeli chodzi o chłopców świetnym pomysłem jest stół do piłkarzyków.

Na pewno się spodoba, jest też bardziej praktyczny w porównaniu do rzeczywistej gry w piłkę nożną, która niestety uzależniona jest od pogody. Rolki będą czymś bardziej uniwersalnym - nadają się zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. W ten sposób sprawimy, że nasza pociecha zamiast przesiadywać przed monitorem komputera, zacznie spędzać czas aktywnie na świeżym powietrzu. Przecież sport to samo zdrowie!

Nie zapominajmy jednak, że tym, co naprawdę się liczy, jest dobra zabawa, a nie tylko prezenty; przede wszystkim ważny jest czas, jaki poświęcamy naszemu dziecku na co dzień, a nie tylko od święta.

Zuzanna Mierzejewska

Dowiedz się więcej na temat: niekochana

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje