Reklama

Reklama

Czechy: Z praskiego dworca wyruszył pociąg z 500 muzykami

Specjalny pociąg, w którym znalazło się 500 czeskich i niemieckich muzyków - członków dwóch orkiestr filharmonicznych i sześciu chórów - wyruszył rano z głównego dworca kolejowego w Pradze w kierunku Niemiec.

Artyści 11-wagonowym składem jadą do Hamburga i Hanoweru, gdzie w ramach obchodów 100-lecia śmierci Gustava Mahlera wykonają jego VIII symfonię, znaną także jako "Symfonia tysiąca".

Reklama

- Może wam się zdarzyć polecieć charterowym samolotem, ale jest mało prawdopodobne, że przeżyjecie jazdę charterowym pociągiem. Podobny może wyjechać dopiero za 100 lat - zauważył jeden z organizatorów przedsięwzięcia Daniel Sobotka cytowany przez czeskie media.

Pociąg nazwany "Gustav Mahler Express" na miejsce ma przybyć wieczorem. Niemiecki dyrygent Christoph Eschenbach zdecydował się jednak na podróż samolotem.

W środę muzycy w ramach odbywającego się w Pradze 66. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Praska Wiosna zagrali symfonię w praskiej hali widowiskowej O2 Arena. Na koncert przyszło około 4 tysięcy ludzi. Organizatorzy przewidują, że występy w Niemczech przyciągną kolejne kilkanaście tysięcy widzów.

Gustav Mahler urodził się w 1860 roku w położonej na czeskiej Wysoczyźnie wsi Kalisztie. W swym życiu dyrygował i koncertował z największymi orkiestrami Europy i Ameryki. Dziś uważa się go za jednego z najwybitniejszych symfoników w historii muzyki.

Dowiedz się więcej na temat: Czechy | kultura

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje