Reklama

Reklama

Ciekawy zwyczaj w rzymskim teatrze

Po zrodzonej w Neapolu tradycji "zawieszonej kawy", czyli płacenia w barze za jej filiżankę dla kogoś ubogiego, w Rzymie pojawił się zwyczaj "zawieszonego teatru". Widzowie mogą kupić bilet, który zostaje w kasie dla tego, kto chciałby zobaczyć spektakl.

Neapolitańska tradycja fundowania innym tego, na co ich nie stać, realizowana jest obecnie w Wiecznym Mieście w Teatro delle Muse, specjalizującym się w wystawianiu twórczości spod Wezuwiusza.

W kasie przed spektaklem, złożonym z neapolitańskich piosenek i żartów, zostawianych jest kilka bezpłatnych biletów dla miłośników teatru, którzy nie mogą sobie pozwolić na ich zakup.

Funduje je teatr wraz widzami, którzy kupując bilety dla siebie mogą zostawić w kasie więcej pieniędzy, by zafundować innym możliwość obejrzenia przedstawienia. To inicjatywa reżysera i aktora Geppi Di Stasio, pochodzącego z Neapolu.

Reklama

Aby neapolitańskiej tradycji gościnności stało się zadość, obdarowani biletami ubożsi miłośnicy sztuki teatralnej są zapraszani również na kawę - podkreślają media.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy