Reklama

Reklama

Chmura jak UFO. Niesamowite zjawisko w Szwecji

Tajemnicza chmura w kształcie UFO pojawiła się w piątkowy wieczór na niebie w Szwecji. Niesamowite zjawisko mogli obserwować turyści w ośrodku narciarskim na północy kraju.

Jak informuje "Daily Mail", turyści byli oszołomieni tym, co zobaczyli ponad szczytami gór. Zjawisko było widoczne głównie na niebie nad ośrodkiem Duved w Szwecji. Narciarze zatrzymywali się na stoku, by uwiecznić chmurę na zdjęciach.

Eksperci twierdzą, że był to tzw. chmura soczewkowa (altocumulus lenticularis), która swoim kształtem przypomina UFO.

Chmury soczewkowe występują głównie w pobliżu masywów górskich. Powstają podczas przepływu mas powietrza o stabilnej wilgotności. Unoszą się na niebie jako fale nieruchomych, stojących chmur. Obserwując je, można odnieść nieodparte wrażenie, że podziwia się wiszące kosmiczne statki.

Reklama

Okazuje się jednak, że tego rodzaju chmury są niebezpieczne dla samolotów. Piloci starają się ich unikać, ponieważ wywołują na pokładach turbulencje.


W ubiegłym tygodniu kolorowe zjawisko zaobserwowali także mieszkańcy Wielkiej Brytanii. "Kosmiczne" chmury pojawiły się m.in. we wsi Langwathby w Anglii. Kolejne niesamowite formacje chmur w kształcie UFO dostrzeżono także na niebie w Kalifornii.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy