Reklama

Reklama

Burmistrz zdecydował, w jakich godzinach psy nie mogą szczekać

Burmistrz miasteczka w regionie Molise we Włoszech nakazał, aby psy nie szczekały tam w godzinach od 13 do 16, a więc w porze sjesty, i od 21 do 8.30. Właścicielom psów za złamanie zakazu grożą kary finansowe od 25 do 500 euro.

Włoska agencja Ansa podała, że w wydanym właśnie rozporządzeniu liczącym 6 stron burmistrz miejscowości Cerro al Volturno na południu kraju wydał szereg decyzji dotyczących zwierząt domowych i opieki nad nimi.

Jedno z postanowień głosi, że psy należy tak pilnować, by ich szczekanie nie przeszkadzało innym ludziom w godzinach popołudniowego odpoczynku i ciszy nocnej. Zgodnie z zaleceniem burmistrza Vincenzo Iannarellego czworonogi muszą wtedy przebywać w miejscach jak najbardziej oddalonych od innych budynków mieszkalnych i sąsiednich mieszkań. Ponadto ich właściciele mają obowiązek podjąć kroki, aby zminimalizować hałas, jaki mogą powodować.

Reklama

Psom, nawet na smyczy i w kagańcu, zabroniono również wstępu do parków i do wszystkich miejsc zabaw dzieci.

Jakby tego było mało, zauważa Ansa, w rozporządzeniu burmistrz nakazał też, aby smycz, na której wyprowadza się psa, nie była dłuższa niż 1,5 metra.

Dowiedz się więcej na temat: szczekanie | Prosta Spółka Akcyjna | burmistrz | Włochy | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje