Reklama

Reklama

Beata Szydło złożyła życzenia z okazji Dnia Matki

Premier Beata Szydło złożyła życzenia wszystkim polskim mamom z okazji Dnia Matki. Szefowa rządu w specjalnym wideo udostępnionym na Facebooku dziękowała im za wysiłek, który wkładają w wychowanie swoich dzieci.

"Chcę złożyć serdeczne życzenia polskim mamom. Podziękować za wasz wysiłek, za to, że jesteście, za wszystkie wasze uśmiechy, łzy, przeczytane bajki, odrobione lekcje, za to, że tak wspaniale wychowujecie dzieci (...) To mamom zawdzięczamy wszystko to, co mamy najlepsze. Wszystkiego najlepszego" - powiedziała premier Beata Szydło.

Dzień Matki jest obchodzony w ponad 90. krajach na świecie, jednak w różnych terminach. Na przykład w Norwegii przypada w lutym, w Irlandii i Wielkiej Brytanii - w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, a w Indonezji - 22 grudnia. Najczęściej jednak państwa obchodzą Dzień Matki w drugą niedzielę maja. Tak robią m.in. Austria, Australia, Czechy, Malta, Stany Zjednoczone, Hongkong, Indie, Szwajcaria i Włochy.

W naszym kraju święto przypada 26 maja i liczy już ponad sto lat - po raz pierwszy było obchodzone w 1914 roku w Krakowie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy