Reklama

Reklama

Aleksander Doba zdobył tytuł Podróżnika Roku 2015 National Geographic

Aleksander Doba zdobył tytuł Podróżnika Roku 2015 National Geographic. 68-letni emerytowany inżynier z Polic przepłynął samotnie kajakiem najszerszy odcinek Atlantyku pomiędzy Europą i Ameryką Północną. W ciągu 167 dni pokonał ponad 12 tysięcy kilometrów. Dziś wygrał głosowanie internautów z całego świata.

Tegoroczny plebiscyt cieszył się szczególną popularnością, co odzwierciedla rekordowa liczba głosów, zwłaszcza w zestawieniu z ubiegłorocznym wynikiem wynoszącym 75 tysięcy kliknięć. W tym roku było ich ponad pół miliona.

Aleksander Doba był jednym z 10 kandydatów, których dokonania z 2014 roku uznane zostały przez National Geographic za wyjątkowo istotne dla świata podróżników i eksploratorów.

W tej grupie znalazło się trzech reprezentantów Europy. Oprócz Polaka - szwajcarski alpinista Ueli Steck i brytyjski pływak Lewis Pugh.

Aleksander Doba jest jedynym Polakiem, który w dziesięcioletniej tradycji konkursu został nominowany do tego prestiżowego wyróżnienia.

Po otrzymaniu wiadomości o wygranej mówił, że jest szczęśliwy, iż jego wyprawa kajakiem przez ocean spotkała się z tak dużym zainteresowaniem ludzi z całego świata. Ma również nadzieję, że zainspiruje wielu z nich do realizacji własnych marzeń i planów.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy