Reklama

Reklama

11 listopada to dzień wolny od pracy? Czy sklepy będą zamknięte? Odpowiadamy

11 listopada już za tydzień. Narodowe Święto Niepodległości wypada w tym roku w dniu roboczym. A dokładniej w czwartek. Dlatego coraz częściej zadajemy sobie pytanie, czy 11 listopada to dzień wolny od pracy? Czy szkoły będą otwarte? I nie mniej ważne - czy 11 listopada sklepy będą otwarte?

Czy 11 listopada to dzień wolny od pracy? Czy dzieci idą do szkoły? Sklepy będą otwarte czy zamknięte? Jeśli coraz częściej zadajecie sobie to pytanie, to dobrze trafiliście. W tym tekście znajdziecie najważniejsze odpowiedzi.

11 listopada to dzień wolny od pracy

Czy 11 listopada trzeba iść do pracy? Otóż nie. Narodowe Święto Niepodległości to dzień ustawowo wolny od pracy. Nie musimy zatem wcześnie się zrywać i pędzić do pracy. Możemy spędzić ten dzień na spokojnie z rodziną.

Czy 11 listopada sklepy będą otwarte?

Fakt, że Narodowe Święto Niepodległości jest dniem wolnym od pracy, oznacza, że zamknięta będzie większość sklepów i lokali usługowych. 11 listopada zamknięte będą supermarkety, galerie handlowe i punkty handlowo-usługowe. Pamiętajcie zatem, by w zakupy zaopatrzyć się już wcześniej.

Reklama

11 listopada. Co ze szkołami?

Wolne od pracy 11 listopada mają także nauczyciele, dlatego szkoły będą zamknięte, a uczniowie muszą zostać w domu. W Narodowe Święto Niepodległości nie odbywają się żadne zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.

Narodowe Święto Niepodległości ma upamiętniać odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach zaborów. Ustanowiono je w 1937 roku. Po wojnie jednak, ustawą Krajowej Rady Narodowej z 22 lipca 1945 roku, zostało ono zniesione. Do kalendarzy wróciło po upadku władzy komunistycznej w Polsce - w 1989 roku.   

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy