Irańskie rakiety zmierzały w kierunku bazy USA. Amerykanie nie czekali

Joanna Mazur

Oprac.: Joanna Mazur

Myśliwiec wojskowy na tle nocnej panoramy miasta i kłębów dymu
USA zniszczyły rakiety wystrzelone przez Iran, zdj. ilustracyjneATTA KENARE / AFP ; x/@CENTCOMmateriał zewnętrzny

W skrócie

  • Wojska amerykańskie przechwyciły dwie rakiety wystrzelone w kierunku swojej bazy w Kuwejcie.
  • Kuwejt oficjalnie obwinił Iran za atak i wskazał, że podobny incydent miał miejsce w czwartek.
  • Atak irańskich rakiet był odpowiedzią na wcześniejsze działania Stanów Zjednoczonych wobec obiektów wojskowych Iranu, a mimo zawieszenia broni strony oskarżają się o jego naruszenie.
  • Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Interii, otwiera się w nowym oknie

Bliski Wschód. USA zestrzeliły rakiety Iranu lecące w stronę baz

Zobacz również:

Napięcie na Bliskim Wschodzie. Ataki mimo zawieszenia broni

Zobacz również:

Marcin Przydacz w "Graffiti" o odebraniu Zełenskiemu Orderu Orła BiałegoPolsat News