Ataki "w samoobronie". USA uderzyły na południu Iranu, kilka celów

Joanna Mazur

Oprac.: Joanna Mazur

Myśliwiec wojskowy USA startujący z lotniskowca
USA zaatakowały w Iranie. Mówią o uderzeniach "samoobronnych", zdj. ilustracyjneDVIDSAFP

W skrócie

  • Stany Zjednoczone przeprowadziły w poniedziałek ataki na południu Iranu, określając je jako działania samoobronne; celem były m.in. łodzie mające rozmieszczać miny.
  • Dowództwo Centralne USA przekazało, że ataki były wymierzone w wyrzutnie rakiet oraz łodzie należące do Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, a działania te nie oznaczają zerwania zawieszenia broni.
  • Sekretarz stanu USA Marco Rubio stwierdził, że otwarcie cieśniny Ormuz jest nieuniknione, a rozmowy w sprawie porozumienia z Iranem nadal trwają.
  • Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Interii, otwiera się w nowym oknie

Bliski Wschód. USA uderzyły w Iranie "w samoobronie"

Zobacz również:

Napięcie na linii USA-Iran. "Porozumienie wciąż jest możliwe"

Zobacz również:

"Zarzuty kieruję wobec służb specjalnych". Przydacz o interwencji w domu rodzinnym prezydentaPolsat NewsPolsat News